Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

IMDB: 7.7

Tür: Belgesel,

Yapım: 2018

Yönetmen: Tim Wardle,

Oyuncular: Lawrence Wright , Eddy Galland , Robert Shafran , David Kellman ,

Film Özeti: Tüyler ürperten gerçek bir hayat hikâyesi... Genç Robert "Bobby" Shafran’ın yolu bir gün üniversiteye düşer. Herkesin kendisini tanıması, hatta farklı bir isimle seslenmesi karşısında ne yapacağını bilemeyen Shafran’ın başına oldukça unutulmaz bir olay gelir. Aynı üniversitede okuyan Eddy Galland’a birebir benzediğini fark eden Shafran'ın şaşkınlığı bununla da kalmaz. İşler Eddy ve Bobby’nin başka bir kopyası devreye girince iyice karışır. Bu sayede, Bobby, Eddy ve David'in doğumda ayrılarak, ayrı yaşamlar sürdüren üçüzler oldukları ortaya çıkar.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • mariner - 30 gün önce
  1980 yılında 19 yaşındaki new yorklu bobby üniversiteye başlıyor. daha ilk gününde, kampüste karşılaştığı insanların kendisine gülümsediğini ve "yaz tatilin nasıl geçti" diye sorduğunu görünce, önce "buradaki insanlar ne kadar sıcak kanlıymış" diye düşünüyor. ancak herkesin ona "eddie" diye hitap etmesi biraz kafasını karıştırıyor. sonradan ortaya çıkıyor ki, doğumda annesinden ayrılan ve bir aileye evlatlık olarak verilen bobby'nin meğer eddie adında bir ikizi varmış ve o da başka bir aileye evlatlık olarak gitmiş. bu iki kardeşin 19 yıl sonra birbirlerini tesadüfen bulmaları tabii olay oluyor ve gazeteye haber olarak çıkıyor. asıl büyük sürpriz, david adında başka bir gencin gazetedeki haberi görmesiyle başlıyor. haberdeki fotoğrafa bakan david "aa bunlar ne kadar da bana benziyor" diyor ve diğerleri ile buluşmaya gidiyor. evet bildiniz, kardeşler ikiz değil üçüzmüş. daha önce sadece yerel basınla kısıtlı kalan haber, iş üçüze dönüşünce tüm ülke çapında patlıyor. üçüzler haber bültenlerine, talk show'lara çıkıyor, dergilere kapak oluyor. önceleri bu şan şöhretin tadını çıkaran, gençliğin de etkisiyle zevküsefaya kendilerini bırakan üçüzler, daha sonra ailelerinin araya girmesiyle neden doğumda birbirlerinden ayrıldıklarını araştırmaya başlıyorlar. ve korkunç gerçekle yüzleşiyorlar. seyir zevkinizi bozmamak için bundan sonrasını anlatmayayım, ne kadar az bilirseniz o kadar iyi, ama filmimiz asıl bu noktadan sonra başlıyor.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Ceren - 27 gün önce
  Uzun zamandır altyazılı halini arıyordum... çok teşekkürler. Gördüğüm en iyi film sitesisiniz ki yıllardır film izliyorum! Teşekkürler!!

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • atakan onlu - 25 gün önce
  belgesel eçmişte viral olan birbirinden ayrı üçüzlerin tekrar birleşmesini anlatan alışılagelmedik bir durum gibi başlayor.Ortalarına geldikçe sıkmaya başlıyor hatta işler daha ilginçleşemez dedikten sonra öyle şeyler çıkageliyor ki insan hayret ediyor.Sonuna kadar izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • eceseber - 3 gün önce
  Hem duygulandıran hem de merak uyandırıp bir sonraki açıklamayı heyecanla beklemenize sebep olan bir yapıt. Kesinlikle sonuna kadar izlenmesi gerekiyor.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

Ayarlarım
Profil resmini düzenle
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap