IMDB: 7.0

Tür: Macera, Bilim-Kurgu, Gizem, Tavsiye Filmler,

Yapım: 2012

Yönetmen: Ridley Scott,

Oyuncular: Kate Dickie , Noomi Rapace , Michael Fassbender , Guy Pearce , Idris Elba , Logan Marshall-Green , Charlize Theron , Lucy Hutchinson , Sean Harris , Rafe Spall ,

Film Özeti: Alien" ve "Blade Runner"ın yönetmeni Ridley Scott tanımlanmasına katkı sağladığı türe geri dönüyor. Prometheus ile Scott ezber bozan bir mitoloji yaratıyor. Bu mitolojik dünyanın içinde bir grup kaşif, Dünya üzerindeki insanoğlunun kökenine dair bir ipucu keşfediyor. Bu ipucu gruptakileri evrenin en karanlık köşelerine heyecanlı bir yolculuk yapmaya zorluyor. Ancak yolculuğun sonunda insan ırkının geleceğini kurtarmak için korkunç bir savaşa katılmaları gerekiyor. "Prometheus" ile yeni bir mitoloji yaratan Scott, insan ırkının dünya üzerindeki köklerini araştıran bir ekibin hikayesini anlatıyor. Bu serüvende evrenin en karanlık köşelerine sürüklenen ekibin kökleri ararken buldukları, dünyanın sonunu getirebilecek bir şey oluyor. Bu durumda artık bununla savaşıp, insan ırkını bu bilinmez tehlikeden kurtarmaları gerekiyor..

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Hüseyin Gök - 19 gün önce
  Merhabalar site ve film kalitesi çok mükemmel. Ama indirme seneceğide olsa süper olur. Misal bu film 1080p kaç gb oluyur acaba?

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • mestan - 8 gün önce
  düz kafalı alien lardan az çekmedik be david rolündeki Michael Fassbender denen adam alien yancısı gene

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • BerkoBngl35 - 8 gün önce
  Şu Micheal Fassbender efsane oynuyor bayılıyorum bu adama hep Alien kafasında :D

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.