American Hangman

American Hangman

IMDB: 5.8

Tür: Gerilim,

Yapım: 2019

Yönetmen: Wilson Coneybeare,

Oyuncular: Joanne Boland , Dan Beirne , Matt Baram , Paul Amato , Paul Braunstein , Oliver Dennis , Vincent Kartheiser , Donald Sutherland ,

Film Özeti: İnternet günümüzün önemli bir parçasıdır. Öğretmenimiz, arkadaşımız, rehberimiz ve eğlencemiz haline gelmiştir. Bir bilgiye ulaşım tarihte hiç olmadığı kadar kolay hale gelmişken, bunun zararları olmayacağını düşünmek naiflik değil midir? Bu sessiz tehdit, günün birinde kimliği belirsiz bir adamın 2 kişiyi kaçırmasıyla kendini gösterir. Kimliğini açıklamayan adam, sosyal medyada canlı yayın yapmaya başlar ve gün bitmeden önce kaçırdığı kişilerden birini öldüreceğini açıklar. Amacı; bu büyük duruşmayı canlı yayınlamaktır. İsimsiz saldırganın kaçırdığı kişiler, geçmişte üstü örtülmüş bir suçun parçalarını oluşturmaktadır. Yetkililer neler olduğunu fark etmeye başlarken, saldırgan ve dünyanın her yerinden onun yayınını izleyen internet kullanıcıları hem yargıç hem de jüri rolünü üstlenecektir. Artık kurbanların kaderi, geniş bir yelpazeye yayılan insanların elindedir... 1962 yılından beri sinema sektörünün içinde olan, birçok filmden tanıdığımız, 2 Altın Küre ödüllü oyuncu Kanadalı oyuncu Donald Sutherland ve fenomen dizi Mad Men'in Pete Campbell'ı olarak ünlenen Vincent Kartheiser'ın başrollerini üstlendiği film, tüm dünyanın gözleri ve parmaklarının ucunda gerçekleşen, sert bir duruşmayı konu alıyor. Filmin kadrosunda Paul Braunstein, emektar oyuncu Oliver Dennis, Matt Baram ve Paul Amato da yer alıyor. Yönetmen koltuğunda, 2009 yılında Gooby ile ilk yönetmenlik deneyimini yaşamış ancak eleştirmenlerden sert geri dönüşler almış olan Kanadalı Wilson Coneybeare oturuyor. Filmin senaryosuna da imzasını atan yönetmen, 2. kez kamera arkasına geçiyor.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • rasitgokmen - 6 ay önce
  Untraceable (Öldür.com) tarzı bir film, ama çok bir beklentiniz olmasın. Boş vaktinizde film bulamazsanız izlenir. İyi seyirler.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Cihat Sirin - 6 ay önce
  Çeviri tam bir rezaletti. Acemi işi...

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • xan - 5 ay önce
  Film iyi hoş da bunu hangi şaşkın çevirmiş, hiç ingilizceden anlamadığı belli, o kadar çok çeviri hatası var ki say say bitmez...

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • jack built - 5 ay önce
  yorumcu arkadaşlar da konuyu yanlış aksettirmişler.sorun çevirmenin çevirememesi değil.dilimizi bilmeme ihtimali üzerinde duruyorum daha çok.kötü çeviri ayrı, dilimizi bilmeme apayrı şeyler.dolayısıyla alt yazı tahammül ötesi oluyor.site yine de favorimiz.teşekkürler.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • gulen vural - 4 ay önce
  kotu...film bir odada geciyor..tipik amerikan yargi sistemi elestirisi filmi..alt yazi berbat..cevirmen bunun icin para almamistir umarim !

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

Ayarlarım
Profil resmini düzenle
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap